Dębowy Maj Festiwal 2024 Dąbrowa Górnicza

Data: czwartek, 26 kwiecień 2024 Event wielodniowyDębowy Maj Festiwal 2024 Dąbrowa Górnicza
Mapa + kalendarza

Jak majówka to tylko w Dąbrowie Górniczej! Nadchodzi Dębowy Maj Festiwal, czyli coroczna eksplozja aktywności!

W tym roku wystartujemy już 26 kwietnia – wtedy też w Fabryce Pełnej Życia odbędzie się Festiwal Foodtrucków. To będzie doskonała okazja, aby rozpocząć ten weekend w wyjątkowej industrialnej przestrzeni w przepyszny sposób. To też przedsmak majówkowych atrakcji, które na dobre rozkręcą się 28 kwietnia.

W majówkę przypada 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, więc nie zabraknie europejskich akcentów!

Tegoroczna odsłona Dębowego Maj Festiwalu odbędzie się w Parku Zielona, na Pogorii 3, w Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona, w Parku Hallera i w Hali Centrum.

Będzie się działo! Przed nami m.in. Dębowa Gra Miejska, Europejski Kapsel Cup, Dębowe Wspinanie na ściance wspinaczkowej, piknik rodzinny „Nasza Europa, czyli z kulturą przez Europę”, wieczorne SUP-owanie i mnóstwo innych atrakcji dla każdego!

Dębowy Maj Festiwal 2024 Harmonogram

26-28 kwietnia (piątek-niedziela)

Rozpoczęcie sezonu w Fabryce Pełnej Życia i festiwal foodtrucków – Food Fest!

Ostatni weekend kwietnia zapowiada się przepysznie! Do FPŻ przyjadą foodtrucki, w których zjecie potrawy z kuchni z całego świata. Masa autorskiej kuchni, najlepszy street food, przepyszne desery – a to wszystko w industrialnej fabrycznej przestrzeni. Zabierzcie znajomych!

Food Fest! Dąbrowa Górnicza – Fabryka Pełna Życia

27 kwietnia (sobota)

Dzień Ziemi w Parku Zielona, g. 12-16

Motywem przewodnim tegorocznego Dnia Ziemi będą dzikie zwierzęta w mieście. To międzynarodowe święto, które tradycyjnie obchodzimy w Parku Zielona. Czekają na Was rodzinne gry terenowe, nagrody i upominki, a na stoiskach edukacyjnych dowiecie się na przykład, jak zachować się podczas spotkania „oko w oko” z lisem i dzikiem. Będzie można też wymienić zużyte baterie i przeterminowane leki na sadzonki roślin.

28 kwietnia (niedziela)

Roztańczony Dębowy Maj Festiwal – Międzynarodowy Dzień Tańca w Hali Centrum, g. 10-20

To będzie roztańczony dzień z La Culturą! Od godz. 10 możecie wziąć udział w warsztatach tanecznych z instruktorami. Wszystkie warsztaty w Hali Centrum są darmowe, wystarczy się zapisać pod numerem telefonu 513 823 993.

Roztańczony Dębowy Maj Festiwal vol1. Dąbrowa Górnicza

1 maja (środa)

W pierwszy dzień maja zapraszamy Was do Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona, do Parku Zielona, Parku Hallera i na Pogorię 3.

Park Zielona

Wycieczka rowerowa z Rowerową Dąbrową, g. 10

Kto jeszcze nie rozpoczął sezonu rowerowego, będzie miał do tego idealną okazję! Szykujcie kaski i rowery! Razem ze stowarzyszeniem Rowerowa Dąbrowa przejedziemy z Parku Zielona (zbiórka pod fontanną) do parku w sosnowieckim Kazimierzu. Trasa liczy ok. 20 km w obydwie strony, ale każdy da radę – tempo zostanie dostosowane do uczestników, więc zapraszamy rodziny z dziećmi.

Europejski Kapsel Cup, g. 11

Kapsel Cup to zabawa w grę w kapsle dla najmłodszych i najstarszych, bez względu na wiek. Zawodnicy przesuwają swój kapsel po linii toru, pstrykając kapsel tak, aby nie wyskoczył poza granice toru. 1 maja przypada 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, więc nie zabraknie europejskich akcentów. Każdy może wziąć udział! Zapisy w Biurze Zawodów w g. 11-12.

Europejski Kapsel Cup – Dębowy Maj Festiwal 2024

Dębowa Gra Miejska, g. 13.30

W Dębowej Grze Miejskiej każdy będzie mógł wziąć udział bez wcześniejszego przygotowania. Tym razem tematyką gry będzie otaczająca uczestników dąbrowska natura, wypoczynek oraz miejskie aktywności na świeżym powietrzu. Gra ma charakter multimedialny, na przystankach będą czekać na Was kody QR, które przekierują do rebusów, quizów oraz zadań wykorzystujących otaczającą przyrodę. Zabawa nie ma limitów czasowych, dlatego zapraszamy całe rodziny przy okazji majówkowego spaceru w parku. Regulamin dostępny tutaj [POBIERZ REGULAMIN].

Dębowa Gra Miejska – Dębowy Maj Festiwal 2024

Miejska Orkiestra Dęta, g. 17

Podczas Dębowego Maj Festiwalu nie może zabraknąć uroczystego występu Miejskiej Orkiestry Dętej!

Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona
W CSLiW na Zielonej będzie się działo! Nie zabraknie sportowych emocji.

Turniej siatkówki z Volleyem, g. 9

Podczas DMF-u nie zabraknie sportowej rywalizacji! 1 maja zachęcamy do wzięcia udziału w turnieju siatkówki dla kobiet i mężczyzn. Obowiązują zapisy (kliknij). Wpisowe: 30 zł za parę. Zachęcamy też wszystkich do kibicowania!

Plenerowy serwis rowerowy z E-Kolarski Sklep&Serwis i wypożyczalnia rowerów Orbea, g. 10-17

Tutaj będziecie mogli sprawdzić przerzutki i dowiedzieć się, czy Wasz rower jest gotowy na wakacyjne przejażdżki. Na miejscu będzie można również wypożyczyć i wypróbować rowery marki Orbea (do Waszej dyspozycji będzie 25 sztuk).

Spotkanie ze Stowarzyszeniem Sztuk Walki Viking, g. 11-13

Myślicie o tym, żeby zacząć trenować brazylijskie jiu-jitsu? Stowarzyszenie Sztuk Walki Viking zaprezentuje pokaz sztuk walki. Będzie można porozmawiać z zawodnikami i przekonać się, że trenowanie sztuk walki może być świetną przygodą!

Podczas wydarzenia odbędzie się pokaz jiu-jitsu podopiecznych stowarzyszenia, a po treningu poprowadzone zostaną animacje sportowe (głównie sporty walki) dla uczestników w formie wyzwań dobranych pod wiek oraz poziom zaawansowania. Będzie można nauczyć się padów i przewrotów, podstawowych chwytów i technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą utytułowani zawodnicy: Roksana Kołkowska i Bartosz Kulczycki.

Bokserskie zmaganie z Centrum Sportów Walki FightBoxing, g. 11-14

Nie martwcie się – nikt nie ucierpi! Dowiecie się, na czym polega boks i zapoznacie się z ofertą Centrum Sportów Walki FightBoxing. Zapraszamy na „dąbrowski ring”, na którym zostanie przeprowadzony pokaz przykładowego treningu. Publiczność zachęcamy do wzięcia udziału w walkach sparingowych.

Karate dla wszystkich! Trening z Uczniowskim Klubem Sportowym Ronin 1, g. 11.30-14

Chcesz poznać tajniki karate oraz dowiedzieć się, jak wykorzystać tę sztukę walki do samoobrony? Przyjdź na pokaz sztuk walki karate sportowego. Kobiety dowiedzą się, jak obronić się przy pomocy kluczy czy torebki. Klub Sportowy Ronin pokaże także, że niepełnosprawność nie wyklucza treningu karate. Czekają też konkursy! Prowadzącymi będą utytułowani zawodnicy i trenerzy.

Dębowe wspinanie na ściance wspinaczkowej ze Speleoklubem, g. 12-18

Jak co roku zapraszamy najmłodszych mieszkańców do spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Czekać na Was będą instruktorzy z dąbrowskiego Speleoklubu, którzy zadbają o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę.

Spotkanie z Klubem Sportowym Olimpus – podstawy sztuk walki i MMA, g. 12-14

Klub Sportowy Olimpus pokaże swoją ofertę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nieważne, czy jesteś początkujący, czy masz już jakieś doświadczenie ze sportami walki – może to dobry moment, żeby znaleźć nową pasję. Przyjdźcie na pokaz MMA (Mieszane Sztuki Walki) – pokaz dla dwóch grup (dzieci od godziny 12, młodzież i dorośli od g. 14). Trenerzy: Karol Rutkowski i Daniel Wojańczyk. Wszystkim zainteresowanym wręczone zostaną ulotki uprawniające do zniżki 50% na zajęcia w klubie Olimpus.

Szach Maj – szachowe rozgrywki z Szachowym Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych Zagłębie, g. 13-17

Spróbujcie swoich sił w szachowych rozgrywkach! Czekać na Was będzie kilka stoisk z szachownicami, gdzie będziecie mogli zmierzyć się w tym logicznym pojedynku. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w symultancie szachowej! Dla trójki najlepszych zawodników przewidziane są nagrody książkowe i dyplomy. Do symultany można dołączyć w każdej chwili w godzinach 13-16.30. Pojedynek prowadzić będzie na zmianę dwóch Indywidualnych Mistrzów Polski w szachach korespondencyjnych, a także instruktorów szachowych Rafael Pierzak i Janusz Pietrzak.

Angielski na majówkę z British School, g. 14-17

British School zabierze najmłodszych mieszkańców w podróż po języku angielskim. Nauka poprzez zabawę to doskonały pomysł na wartościowe spędzenie wolnego czasu! Przed Wami quizy, animacje, malowanie buziek i mnóstwo dobrej zabawy!

Majówkowa zumba z La Culturą, g. 18

Pod koniec dnia warto się trochę poruszać. O pozytywną energię i taneczne rytmy zadbają instruktorzy z La Cultury.

Park Hallera

W Skateparku odbędzie się kolejna edycja zawodów DG Skate Session. Zaczynamy o g. 11. Na najlepszych czekać będą deskorolkowe fanty! Będzie też można spróbować swoich sił na deskorolce i rolkach pod okiem instruktorów ze Skate Roomu (na miejscu będzie można za darmo wypożyczyć sprzęt, ale jego ilość jest ograniczona, więc warto mieć sprzęt ze sobą).

D.G.Skate Session – Dębowy Maj Festiwal 2024

Pogoria 3

Trening biegowy, g. 19

Duchowa Środa ze stowarzyszeniem W Pogonii za Duchem to tradycyjny trening biegowy dla każdego, kto lubi się trochę zmęczyć w pozytywnym towarzystwie. Start przy molo na Pogorii, dystans ok. 6 km.

2 maja (czwartek)

Dębowy skatepark, dębowe wspinanie, turniej siatkówki i nowość, czyli wieczorne SUP-owanie i ognisko! Takie atrakcje przygotowaliśmy dla Was na czwartek.

Park Hallera
Dębowy skatepark, g. 11-14

W skateparku w parku Hallera będą czekać na Was instruktorzy ze Skate Roomu. Pod ich czujnym okiem będzie można spróbować swoich sił na deskorolce, hulajnodze i rolkach (warto mieć sprzęt ze sobą). Więcej informacji pod numerem telefonu 536 920 454.

CSLiW Zielona
Turniej siatkówki z Volleyem, g. 9

Podczas DMF-u nie zabraknie sportowej rywalizacji! 2 maja zachęcamy do wzięcia udziału w turnieju siatkówki dla młodzieży – kategorie damskie. Obowiązują zapisy (kliknij). Wpisowe: 30 zł za parę. Zachęcamy też wszystkich do kibicowania!

Pneumatyczne boisko do piłki nożnej, g. 11-19

Boisko będzie ogólnodostępne dla każdego, kto chce poczuć sportową rywalizację!

Dębowe wspinanie na ściance wspinaczkowej ze Speleoklubem, g. 12-18

Jak co roku zapraszamy najmłodszych mieszkańców do spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Czekać na Was będą instruktorzy z dąbrowskiego Speleoklubu, którzy zadbają o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę.

Pogoria 3
Wieczorne SUP-owanie i ognisko, g. 18.00

Próbowaliście kiedyś pływania na SUP-ach? Jeśli nie, to teraz macie dobrą okazję. Wieczorne SUP-owanie w pozytywnej atmosferze i ognisko, podczas którego będzie można wymienić się wrażeniami i spędzić miło czas. O deski zadba wypożyczalnia Kayak Bujak Watersports, ale ich ilość jest ograniczona. Można zabrać swoją deskę, a mniej doświadczone osoby mogą liczyć na wsparcie i instruktaż! Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 603 523 698.

3 maja (piątek)

W piątek będzie europejsko, ale nie zabraknie sportowych emocji!

Park Zielona
Nasza Europa, czyli z kulturą przez Europę! Piknik rodzinny, g. 13-18.30

W majówkowy weekend minie dokładnie 20 lat, odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej. Z tej okazji zapraszamy na europejski piknik rodzinny, podczas którego przybliżymy Wam europejskie kraje, zaprezentujemy kulturę, historię i sztukę poszczególnych krajów, nietypowe zwyczaje, będziecie mogli też skosztować tradycyjnych przysmaków i zdobyć nagrody w konkursach! Zabierzemy Was w podróż do Włoch, Grecji, Austrii, Niemiec, Irlandii, Francji i Alzacji, Holandii, Hiszpanii i Ukrainy.

Nasza Europa, czyli z kulturą przez Europę! – Dębowy Maj Festiwal 2024

CSLiW Zielona
Turniej siatkówki z Volleyem, g. 9

Podczas DMF-u nie zabraknie sportowej rywalizacji! 3 maja zachęcamy do wzięcia udziału w turnieju siatkówki mikstów. Obowiązują zapisy (kliknij). Wpisowe: 30 zł za parę. Zachęcamy też wszystkich do kibicowania!

Trening pilates z Kają Delewską, g. 11

Weźcie ze sobą maty i chodźcie na trening pilatesu z Kają Delewską – dąbrowską zwyciężczynią tegorocznej edycji Półmaratonu!

Dębowy Skatepark, g. 11-14

Tym razem zapraszamy Was do Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona. Pod czujnym okiem instruktorów ze Skate Roomu możecie spróbować swoich sił na deskorolce, rolkach i hulajnodze (sprzęt można wypożyczyć, jednak jego ilość jest ograniczona, więc warto mieć go ze sobą). Więcej informacji pod numerem telefonu 536 920 454.

Spróbuj swoich sił ze Stowarzyszeniem Centrum Formy, g. 11-15

Poznacie techniki trójboju siłowego, będziecie mogli zapoznać się z ofertą Stowarzyszenia Centrum Formy i dowiedzieć się, dlaczego warto ćwiczyć siłowo. Przewidziany został pokaz konkurencji trójboju siłowego (przysiady, wyciskanie leżąc, martwy ciąg). Przeprowadzony zostanie konkurs dla chętnych pań w wyciskaniu sztangi 20 kg na ilość powtórzeń oraz dla panów 55 kg. Zapraszamy wszystkich „siłaczy”. Trening przeprowadzony przez i z medalistami Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Pneumatyczne boisko do piłki nożnej, g. 11-19

Boisko będzie ogólnodostępne dla każdego, kto chce poczuć sportową rywalizację!

Dębowe wspinanie na ściance wspinaczkowej ze Speleoklubem, g. 12-18

Jak co roku zapraszamy najmłodszych mieszkańców do spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Czekać na Was będą instruktorzy z dąbrowskiego Speleoklubu, którzy będą dbać o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę.

Koncert solistów z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, g. 17

DMF to nie tylko sportowe emocje! Soliści z MOPT-u zabiorą nas w muzyczną podróż.

Majówkowa zumba z La Culturą, g. 18

Pod koniec dnia warto się trochę poruszać. O pozytywną energię i taneczne rytmy zadbają instruktorzy z La Cultury.

Muzeum Miejskie Sztygarka
Zlot pojazdów zabytkowych – urodziny Borewicza, g. 12-15

Zlot pojazdów zabytkowych z okresu PRL odbędzie się na parkingu przed Muzeum Miejskim Sztygarka. To gratka nie tylko dla fanów motoryzacji!

Wydarzenia towarzyszące – Dębowy Maj Festiwal

4 maja (sobota)

CSLiW Zielona
Dębowe wspinanie na ściance wspinaczkowej ze Speleoklubem, g. 12-18

Jak co roku zapraszamy najmłodszych mieszkańców do spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Czekać na Was będą instruktorzy z dąbrowskiego Speleoklubu, którzy będą dbać o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę.

Park Podlesie
Dzień Hutnika, od g. 15

W Parku Podlesie odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Hutnika. W programie atrakcje dla całej rodziny: konkurs wiedzy o hutnictwie, wystawa o osiedlach hutniczych, warsztaty artystyczne, malowanie buziek, darmowy poczęstunek dla uczestników pikniku. Nie zabraknie muzycznych akcentów: wystąpi Maja Cembrzyńska, Przemek Smolarski w duecie, uczestnicy zajęć wokalnych PKZ i dzieci z dąbrowskich szkół podstawowych. Dzień Hutnika organizuje Pałac Kultury Zagłębia i Muzeum Miejskie Sztygarka.

5 maja (niedziela)

CSLiW Zielona
Dębowe wspinanie na ściance wspinaczkowej ze Speleoklubem, g. 12-18

Jak co roku zapraszamy najmłodszych mieszkańców do spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Czekać na Was będą instruktorzy z dąbrowskiego Speleoklubu, którzy będą dbać o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę.

Boisko piłkarskie przy ul. Konopnickiej 29
I Dąbrowski Turniej Oldbojów im. Krzysztofa Bernasia, g. 9-13

To integracja dawnych zawodników dąbrowskich klubów sportowych, którzy ukończyli 35. rok życia, wiąże się z przypadającym tuż po weekendzie majowym Dniem Hutnika, a także upamiętnieniem zmarłego w ubiegłym roku wieloletniego zawodnika i działacza klubu RKS Krzysztofa Bernasia. Zakłada się uczestnictwo w turnieju od 6 do 8 drużyn z terenu Zagłębia Dąbrowskiego i rozegranie spotkań systemem „każdy z każdym”, a po meczach wręczenie podziękowań dla drużyn uczestniczących i poczęstunek dla zawodników. W ramach wydarzenia przewidziano również zbiórkę żywności dla psów, którą po turnieju przekażemy do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Turniej odbywać się będzie na boiskach piłkarskich Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Konopnickiej 29.

W Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona i na Pogorii 3 możecie bezpłatnie skorzystać z grilla, który 1-3 maja będzie ogólnodostępny w g. 17-20.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Źródło
Ty już wiesz o tym wydarzeniu
Udostępnij informcję innym
Zapisz się na regionalny newsletter!
Eventy i wydarzenia wprost na email!

Kategorie

Patronite NaZagłębiu

Najnowsze wydarzenia

Top miesiąca

Polityka Cookies

Niniejsza strona www wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) do rozszerzenia swojej funkcjonalności. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich stosowanie na swoim urządzeniu.

Nasza polityka prywatności
Będzin Dąbrowa Górnicza Sosnowiec
Patronite