
Grudzień zaczynamy na wesoło. Na kabaretowy wieczór zapraszamy 3 grudnia, kiedy to na naszej scenie wystąpią: Antoni Gorgoń Grucha i Kabaret DNO
Antoni Gorgoń-Grucha – postać komediowa, z Zagłębia Dąbrowskiego (zamieszkały w Dąbrowie Górniczej,
urodzony w Sosnowcu… no co zrobisz), kaszkiet i marynarka to jego znaki rozpoznawcze. Jeden z najpopularniejszych solistów kabaretowych młodego pokolenia.
Nie szczędzi mocnych słów na polu życia publicznego, kultury i sztuki, stroni od polityki.
Zaskakujący, kontrowersyjny do bólu, wytyka błędy i mówi to co chcielibyście usłyszeć, ale boicie się powiedzieć. Twórca nowomowy polskiej. Autor zwrotów: „Ale Bida”, „Zlikwidować”, „Gdzie jest Jacuś Cygan?”.
Antoni jest uczestnikiem wszystkich, największych festiwali kabaretowych w Polsce.
Występował w czołowych stacjach telewizyjnych i na platformach streaming-owych.
Kabaret DNO powstał w czerwcu 1996 roku w Dąbrowie Górniczej. Założony i cały czas prowadzony przez jedynego prawowitego ciemiężce – Jarosława Cybę
Od początku jest jedynym w swoim rodzaju i mocno wyróżniającym się na tle innych form kabaretowych. To właśnie przez nietypowe podejście do rekwizytów i gadżetów obecnych na scenie DNO stał się synonimem najbardziej “gadżeciarskiego” kabaretu w Polsce.
Nazwa kabaretu to skrót – wbrew wszelkim spekulacjom i plotkom – zaczerpnięty od pierwszych liter słów: Dynamiczni, Nieprzewidywalni i Oryginalni. Kolejność tych słów jednak nie jest przypadkowa. Od samego początku DNO zaskakiwało swoim nietuzinkowym podejściem do sztuki kabaretowej i teatralnej – no a jak. Pomimo biegu lat i zmian kadrowych (mniejszych, większych) formacja nie straciła na fasonie i nadal trzyma się swojego charakteru.
W programie możecie znaleźć wiele nawiązań do kultury, sztuki, muzyki, sytuacji społecznych, historii ale… nigdy do polityki. Kabaret stroni od polityki, nie idzie w tę stronę a wyjątkiem był ten jeden – jedyny numer, który został stworzony dla “sprawdzenia” rekwizytu. Kabaret DNO to muzyka, bogactwo rekwizytów, kostiumów i “tego czegoś”. Wedle słów poety “Łam czego rozum nie złamie“.
Wybrane nagrody i wyróżnienia:
- Nagroda Publiczności na Mazurskim Lecie Kabaretowym „Mulatka” w Ełku
- Złote Koryto Kabaretów oraz Złote Koryto Tajnego Jurora oraz Nagroda Publiczności na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek” w Rybniku
- Nagroda Publiczności na Przeglądzie Kabaretów PaKA w Krakowie
- Nagroda „Największy Świr” w kategorii „Najbardziej absurdalny kabaret” w plebiscycie Świry Roku 2003 w Katowicach