Mistrzostwa Świata w Jorkyball Sosnowiec

Data: sobota, 11 listopad 2023 / 16:30 Event wielodniowyMistrzostwa Świata w Jorkyball Sosnowiec
Mapa + kalendarza

W dniach 7-11 listopada w Sosnowcu odbędą się Mistrzostwa Świata w Jorkyball, czyli piłce nożnej w klatce. Impreza odbędzie się w hali “Zagórze” przy ul. Braci Mieroszewskich.

– Po 10 latach od zdobycia Klubowego Mistrzostwa Świata przez zespół Jorkyball Sosnowiec w Krakowie, ta odmiana piłki powraca do naszego kraju! I to gdzie – do polskiej stolicy Jorkyballa, jaką jest nasze miasto! Razem ze związkiem Jorkyball Polska udało się dopiąć wszelkie sprawy związane z organizacją mistrzostw. Ogromne sukcesy reprezentacji Polski oraz naszego klubu z Sosnowca przyczyniły się mocno do zorganizowania turnieju w stolicy Zagłębia, z czego jesteśmy bardzo dumni. Liczymy, że w naszym mieście kadra narodowa i nasz klub, przy licznej obecności widzów z całego regionu, sięgnie rzecz jasna po Mistrzostwo Świata – mówi z nadzieją Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jorkyball to odmiana piłki nożnej połączona z zasadami squasha. W klatce o wielkości 5x10x3 metry, grają cztery osoby (po dwóch w drużynie) i starają się trafić do bramki o wielkości metr na metr. Jeden z zawodników gra w polu, a drugi jest obrońcą.

Gra wywodzi się z Francji. Pierwsze boiska do gry w Jorkyball w Polsce otwarto właśnie w Sosnowcu. Miejsce wyboru miasta na organizacje Mistrzostw Polski nie jest więc przypadkowe.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Źródło
Patronite NaZagłębiu
Ty już wiesz o tym wydarzeniu
Udostępnij informcję innym
Zapisz się na regionalny newsletter!
Eventy i wydarzenia wprost na email!

Kategorie

Najnowsze wydarzenia

Top miesiąca

Polityka Cookies

Niniejsza strona www wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) do rozszerzenia swojej funkcjonalności. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich stosowanie na swoim urządzeniu.

Nasza polityka prywatności
Będzin Dąbrowa Górnicza Sosnowiec
Patronite