Saturday Jazz Night – Klub Komin Sosnowiec

Data: sobota, 07 styczeń 2023 / 01:00



Saturday Jazz Night – Klub Komin Sosnowiec
Kup bilet WWW Mapa + kalendarza

Muzyka skomponowana przez Igora Zakusa i Yuriy Shepeta, to prawdziwy jazz nasycony elementami etnicznymi i ukraińską ludową nutą

Jest pełna emocji wywołanych przez brutalną wojenną rzeczywistość.

Igor Zakus – basista, kompozytor, lider zespołów oraz autor symfonii na

kwintet jazzowy i orkiestrę filharmoniczną jest cenionym w Europie wirtuozem gitary basowej, występował w Polsce m.in. jako gwiazda Bass & Beat Festival, a ostatnio w cyklu Cały ten JAZZ! Ma na koncie kilkanaście autorskich płyt. Towarzyszyć mu będzie Yuriy Shepeta, kompozytor, pianista oraz lider własnych zespołów oraz polscy wybitni muzycy jazzowi.

W Quintecie wystapią:

Igor Zakus

to jeden z najlepszych jazzowych gitarzystów basowych Ukrainy. To także kompozytor, lider zespołów, wykładowca, współzałożyciel cyklu koncertów i projektu Jazz KOLO. Igor urodził i wychował się koło Lwowa. Ukończył College Muzyczny i Akademię Muzyczną we Lwowie jako oboista, ale cały czas dużo ćwiczył i rozwijał się jako gitarzysta basowy. To doprowadziło go do zainteresowania takimi gatunkami muzycznymi jak jazz, Fusion, funk itd…

Najnowszy album Igora Zakusa „Antivirus” powstał we współpracy z takimi artystami jak: Greg Spero, Szymon Mika, Sebastian Frankiewicz, Jonas Johansen, Steen Rasmussen, Leo Minax, Andy Ninvalle, Pawel Dobrowolski, Piotr Wylezol, Maciek Kadziela, Marek Kadziela, Lubos Soukup, Igor Osypow, Jacek Namyslowski, Marcin Kaletka, David Hodek, Kacper Smolinski, Max Malyshev, Ruslan Bolatov, Artem Mendelenko, Dennis Adu, Rodion Ivanov, Marianna Tsvietinska, Yakiv Tsvietinskyi, Kolya Zinchenko, Sergey Sydorenko, Yaroslav Borys.

Yuriy Shepeta

pochodzący z Winnicy pianista, aranżer, kompozytor. Jeden z założycieli

międzynarodowego festiwalu jazzowego w Winnicy w 1996 r. Przez ostatnie 25 lat, po przeprowadzce do Kijowa, stworzył kilka tematycznych projektów jazzowych, takie jak „Kocham Brazylię”, „Tribute to Monk”, „Tribute to Bill Evans – We Will Meet Again”. Ten ostatni został wydany
na CD w 2002 roku. Jego upodobania muzyczne nie ograniczają się do muzyki jazzowej. W 2014 roku został współkompozytorem baletu współczesnego „Wielki Gatsby”. Współpracuje również z wykonawcami show-biznesu głównie jako aranżer i bierze udział w tworzeniu muzyki dla różnych filmów fabularnych i dokumentalnych jako aranżer, a już jako kompozytor.

Piotr Schmidt

urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, producent muzyczny,

wydawca, adiunkt na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie oraz wykładowca na wydziale Jazzu AM w Katowicach. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt to topowy trębacz polskiego jazzu. Jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 – 2010 zdobył wiele indywidualnych nagród i Grand Prix. Piotr Schmidt od 2011 roku regularnie notowany na podium w kategorii Najlepszy Trębacz Roku w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum.

Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Kuba Badach, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Miuosh, Walter Smith III, Alex Hutchings, Ernesto Simpson, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Maciej Sikała, Piotr Baron, Wiesław Pieregorólka, Grzech Piotrowski, Wojciech Niedziela, Jacek Niedziela-Meira, Marcin Jahr, Wojciech Karolak, Mariusz Bogdanowicz, Wojciech Myrczek, Apostolis Anthimos, Marek Napiórkowski, Dominik Wania, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski itd…

Maciej Kądziela

najczęściej gra na alcie, ale dużego dźwięku na tym instrumencie może mu pozazdrościć niejeden tenorzysta. Sięga też po sopran i baryton, ale jeszcze ważniejsza od wszechstronności Kądzieli-instrumentalisty jest otwartość Kądzieli-muzyka. Jest saksofonistą jazzowym, co czyni go w mniejszym czy większym stopniu spadkobiercą wielkich amerykańskich mistrzów, to jasne. Ale pochodzi z Opoczna i ludowe tradycje muzyczne rodzinnych stron nie są mu obojętne. Do tego dochodzi europejskie, a zwłaszcza skandynawskie spojrzenie na muzykę improwizowaną i zdecydowanie więcej niż szczypta freejazzowego rozwichrzenia. Co najważniejsze – wszystkie te wpływy potrafi zintegrować i przetworzyć we własną osobowość artystyczną. I to nie tylko improwizatora, ale lidera kolejnych zespołów i ciekawego kompozytora.

Patryk Dobosz

urodzony 12 sierpnia 1991 r. w Radomiu – polski perkusista.

Laureat wielu konkursów jazzowych, w tym I Nagroda na prestiżowym Jazz Hoeilaart w Belgii z zespołem High Definition (2011). Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA i Azji.

Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, John Abercrombie, Wayne Escoffery, Jane Monheit, Ed Cherry, Amir ElSaffar, Joel Frahm, Aga Zaryan, Monika Borzym, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.
„Patryk to prawdziwy wirtuoz swego instrumentu” – powiedział Randy Brecker.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Źródło
Spektakle Teatr Capitol Sosnowiec
Ty już wiesz o tym wydarzeniu
Udostępnij informcję innym
Zapisz się na regionalny newsletter!
Eventy i wydarzenia wprost na email!




W tym miejscu

Kategorie

Najnowsze wydarzenia

Top miesiąca

Będzin Dąbrowa Górnicza Sosnowiec
Patronite