TSA – Michalski/Niekrasz/Kapłon
Długa historia legendy polskiego rocka i heavy-metalu – zespołu TSA zamknęła się ostatnim rozdziałem, czyli koncertem w Tychach 1 września 2018 roku, gdzie wokalistą był już Damian Michalski.
Po tym wydarzeniu, dotychczasowi muzycy TSA zawiesili działalności zespołu, ale część z nich nie złożyła broni. Marek Kapłon, Janusz Niekrasz oraz Damian Michalski zdecydowali się na własny, nowy projekt – TSA Michalski Niekrasz Kapłon.
Latem 2019 roku skład zespołu, uzupełnili dwaj instrumentaliści grający na gitarach – Piotr Lekki i Maciej Wester.
Powstaje nowy, mocny materiał, a muzycy podejmują kolejne wyzwania. Co najważniejsze, spotkali się z fantastycznym przyjęciem publiczności, która kocha stare klasyki zagrane z nową energią.
Zespół aż kipi nowymi pomysłami i ma już ambitne plany studyjne. Zapełnia kluby muzyczne i występuje na imprezach plenerowych.
W repertuarze, oprócz kanonu TSA, znajdują się również nowe, jeszcze gorące kompozycje, takie jak potężnie brzmiący “Ostatni pociąg”.
HONKER
Proponuje swoistą podróż w czasie do muzyki lat 80 i 90. Piosenki zespołu znakomicie wpisują się w muzyczne realia tamtego okresu. HONKER to mieszanka soczystego rocka i bluesa z lirycznymi balladami, połączenie wieloletniego doświadczenia scenicznego z młodością i energią. Kompozycje grupy to w całości autorskie utwory płynące prosto z serca. Opowiadają o normalnych problemach życia codziennego, o uzależnieniach, rozterkach, pasjach i uczuciach z którymi się zmagamy. W pewnych sferach przenoszą nas również w świat baśni i legend. Zespół tworzy pięcioro muzyków:
Katarzyna Król – śpiew , Henryk Vogt – gitara, Michał Skuza – gitara, Błażej Skuza – gitara basowa i Marcin Skarżyński – perkusja. Skład rozpoczął działalność w sierpniu 2014 roku i pomimo zmian personalnych, do dzisiejszego dnia nieustannie tworzy i doskonali swoje brzmienie. Zespół z powodzeniem koncertuje w całym kraju. Wiosną 2020 roku ukazała się debiutancka płyty długogrająca zespołu pt. „ Dla niej wszystko”. Krążek zawiera 10 klasycznie rockowych kompozycji. Utwory zyskują bardzo pozytywne opinie słuchaczy. Recenzja płyty ukazała się m.in. w ogólnopolskim kwartalniku „Twój blues”. Koncerty zespołu są niezwykle energetyczne i na długo pozostają w pamięci słuchaczy.
FULL LIGHT
Jednym z wielu sukcesów zespołu w pierwszych latach swej działalności było zakwalifikowanie się do ścisłego finału koncertu “JAROCIN 92” jako jeden z sześciu zespołów, które zagrały wspaniały koncert na głównej scenie festiwalu. Po różnych perturbacjach – zmieniając wcześniej częściowo skład zespołu – grupa ostatecznie zawiesiła działalność. Reaktywacja zespołu nastąpiła w 2004r., która po kolejnych niewielkich zmianach w składzie, ostatecznie wykrystalizowała zgrany zespół – aktualnią grupę pięciu członków FULL LIGHT.
\W roku 2005 FULL LIGHT związał się z prowadzonym przez Piotra Zalewskiego – Ośrodkiem Kultury “Andaluzja” w Piekarach Śląskich, przenosząc swoją siedzibę właśnie do tego klubu.
Tam też z sukcesem odbyło się kilka koncertów Zespołu FULL LIGHT – czy to jako koncert własny grupy, czy też jako support przed koncertami zapraszanych zespołów lub muzyków.
FULL LIGHT grał jako support kiedy w “Andaluzji” wystąpili tacy muzycy jak Rob Tognoni z Australii, czy też Stive Fister Band – wspaniały gitarzysta z Stanów Zjednoczonych z grupą muzyków z Holandii i Austrii. Również koncert w 2006r który miał miejsce w MegaKlubie w Katowicach z grupą Cameron Vegas z Anglii przyniósł wiele pozytywnych wrażeń i kolejnych muzycznych doświadczeń.
Full Light brał udział w 15 finale W.O.Ś.P. “ALE KOSMOS !” jako zespół grający finałowy koncert przy “Piekarskim Sztabie” Wielkiej Orkiestry Świarecznej Pomocy – Jurka Owsiaka.
26 maja 2007r FULL LIGHT odniósł swój kolejny sukces wygrywając jako jeden z czterech zespołów – laureatów “VII Przegląd Zespołów Rockowych – Lubliniecka Wiosna Kulturalna 2007” w Lublińcu, na który nadesłało swe zgłoszenia wiele zespołów z całej południowej Polski.
W ostatnim czasie zespół dając wiele koncertów, wciąż promuje tworzoną przez siebie muzykę, nie tylko na własnych imprezach lecz angażując się w różne projekty.
LAST FEAST OF THE WOLVES
Zespół Last Feast of the Wolves powstał w Opolu, w grudniu 2020 roku, założony z inicjatywy członków zespołów takich jak Devilish Impressions, Paint My Horror, Sekator i Bartzabel. Muzykę wykonywaną przez zespół można określić jako metalcore powiązany z innymi podgatunkami muzyki metalowej. Zespół wydał we wrześniu 2021 roku debiutancki album zatytułowany “Fragments”.