Bawi, rozśmiesza, wzrusza; jej sposób śpiewania i nawiązywania kontaktu z publicznością sprawiają, że widzowie wychodzą z tych koncertów w radosnych nastrojach
Do tego niebanalny repertuar – autorskie piosenki, znane z list przebojów („Bombonierka” – duet z Grzegorzem Turnauem, „Słodka chwila zmian”, „Wiośnie nie”), nagradzane na największych polskich konkursach i festiwalach, świetnie napisane, zaskakujące fabułami i pointami. Znakomici instrumentaliści i nietuzinkowe aranżacje (fortepian, fagot, EWI, cajon) to dodatkowy atut recitali Basi Stępniak-Wilk, które są nie tylko obcowaniem ze sztuką na najwyższym poziomie, ale i chwilą relaksu w dzisiejszym, pełnym niepokoju, świecie.
Basia Stępniak-Wilk, śpiewająca autorka z Krakowa, jest laureatką m.in. I miejsca i Nagrody im. W. Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix im. J. Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, za całokształt dokonań artystycznych otrzymała Nagrodę Kapituły im. J. Kaczmarskiego. Jej książka dla dzieci „Tulisia” otrzymała nagrodę prestiżowego Konkursu im. A. Lindgren, organizowanego przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
Artystka ma w swoim dorobku autorskie płyty (m.in. CD O obrotach, CD Słodka chwila zmian, CD Obce kraje, CD Przywidzenia) oraz tomiki poezji (w 2018 r. ukazała się książka „Ponad ziemią” z płytą, na której wiersze Basi interpretują m.in. A. Dymna, J. Nowicki i M. Bałata), prowadzi cykliczne spotkania z poezją i piosenką w Nowohuckim Centrum Kultury, promuje też piosenkę literacką w cotygodniowej audycji „Muzyczna bombonierka” w Radiu Kraków. Basia Stępniak-Wilk należy do zespołu krakowskiego Teatru Loch Camelot, na jej recitale stale zaprasza też Piwnica pod Baranami.