Pałac Kultury Zagłębia zaprasza 11 stycznia 2022 na wyjątkowy koncert
Niezwykła podróż przez piosenki jednego z czołowych polskich autorów. Odkrywanie tajemnic zaszytych w tekstach, śmiech oraz łzy wzruszenia, a wszystko to w doskonałej oprawie muzycznej i z okazji 64. urodzin Pałacu Kultury Zagłębia! Ponadczasowe przeboje wykonają zaproszeni przez Jacka Cygana goście oraz… sam Autor! Koncert Odnawiam duszę już 11 stycznia o 18:00 w Sali Teatralnej!
Zapraszam Państwa w podróż po moich piosenkach, obiecując wzruszenia, odkrywanie tajemnic, śmiech, a czasem nawet łzy. Bo muzyka to jest życie, to są emocje, to jest miłość! Artyści przemierzają setki kilometrów, by odnawiać duszę, a ja wierzę, że podczas naszych spotkań z publicznością dzieje się to z wzajemnością! Do zobaczenia na koncercie! ~ Jacek Cygan
W koncercie wystąpią:
- Jacek Cygan
- Jacek Wójcicki
- Kamila Klimczak
- Zofia Nowakowska
- Grzegorz Skawiński
Jacek Cygan
Wywodzi się ze środowiska piosenki studenckiej, znanego pod hasłem „kraina łagodności”. Współzałożyciel grupy „Nasza Basia Kochana”, z którą zostaje laureatem I nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w roku 1976. Napisał ponad 1000 piosenek dla najwybitniejszych polskich wokalistów. Jego utwory wygrywały pięciokrotnie Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, m.in. „Jaka róża taki cierń” w wyk. Edyty Geppert oraz „Wypijmy za błędy” w wyk. Ryszarda Rynkowskiego. Na Festiwalu Eurowizji w Dublinie w roku 1994, piosenka z tekstem J. Cygana „To nie ja byłam Ewą” w interpretacji Edyty Górniak zdobyła II miejsce.
Był to, jak dotychczas, największy sukces polskiej piosenki w Europie. Jego piosenkowe „wizytówki” weszły do codziennego języka i często słyszy się funkcjonujące już niezależnie od autora takie wyrażenia jak: „całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę”, „czas nas uczy pogody”, „czego może chcieć od życia taki gość jak ja?”. W grudniu 2007 roku piosenka z tekstem J. Cygana „Dumka na dwa serca” została piosenką 50-lecia Kinematografii Polskiej. Znany z twórczości dla dzieci, zwłaszcza z telewizyjnego programu „Dyskoteka Pana Jacka /Dżeka/”, gdzie spopularyzował wiele piosenek, które stały się standardami dziecięcej sceny, m.in. „Laleczka z saskiej porcelany”, „Wszystkie dzieci nasze są” czy „Zakazany owoc”.