Wydarzenia Na Zagłębiu
nazaglebiu.pl

środa, 21 Listopad 2018 /

Dyskusyjny Klub Książki PBW filia w Będzinie

Share on Facebook2Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0

Będzin, ul. Małachowskiego 29

Dyskusyjny Klub Książki 21 listopad 2018 r., godzi. 17:00, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach, Filia w Będzinie

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiana będzie książka “Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”, autorstwa Filipa Springera.

“Miasto Archipelag to projekt reporterskiej podróży Filipa Springera przez mniejsze miasta, które były kiedyś stolicami województw. To jednocześnie pierwszy w Polsce dokumentalny eksperyment, który wykorzystuje internet, serwisy społecznościowe, szeroką kooperację z dużym tytułem prasowym i rozgłośnią radiową. Jego kulminację stanowi publikacja reporterskiej książki, której powstawanie wszyscy mogą śledzić niemalże w czasie rzeczywistym, od samego początku.

W najmniejszym z byłych miast wojewódzkich – Białej Podlaskiej, żyje dziś 26 tysięcy ludzi, w największym – Częstochowie – prawie dziesięć razy więcej. Stolicami regionów były przez 24 lata. Dziś wiele z nich boryka się z wyludnieniem, problemami gospodarczymi, bezrobociem i narastającą stagnacją. Wracają wspomnienia sprzed lat, gdy wszystkie te ośrodki dynamicznie się rozwijały: powstawały fabryki, osiedla, domy kultury i obiekty sportowe. Na potrzeby urzędów wojewódzkich wznoszono kilkunastopiętrowe bloki aspirujące do statusu lokalnych drapaczy chmur. Do pracy w administracji i przemyśle, edukacji i kulturze napływali nowi mieszkańcy”.

Źródło: https://www.facebook.com/events/331332560934304/

Top Tygodnia

NaZaglebiu.pl

Jeśli szukasz informacji o nadchodzących wydarzeniach z terenu Będzin, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - dobrze trafiłeś! Nazaglebiu.pl to seriws poświęcony gromadzeniu informacji o nadchodzacych eventach i imprezach w regionie.

NaZagłębiu - Wydarzenia i imprezy na Zagłębiu