Zagłębiewood 2018 – spotkania, od 03 do 29 października 2018 r., Dąbrowa Górnicza
“Dąbrowski Festiwal Kultury ZagłębieWood jest cyklicznym, kulturalnym przedsięwzięciem prezentującym różnorodne dziedziny sztuki. Festiwal łączy w sobie elementy teatru, muzyki, filmu dzięki czemu jest jedynym tak interdyscyplinarnym wydarzeniem w naszym regionie”.
Podczas festiwalu będziemy mogli spotkać się kilkoma świetnych artystami i pisarzami:
03 październik 2018 r., godzina 18:00.
Wstęp wolny rezerwacja wejściówek na www.
Spotkanie odbędzie się w Miejska Biblioteka Publiczna (Biblioteka Główna)
Dąbrowa Górnicza
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Piotr Bukatryk
Autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką.
Szerokiej publiczności znany od lat m.in. z piątkowych audycji “Urywki z Rozrywki” w radiowej Trójce.Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, czy „Małgocha”. W programie TVP 2 „Kocham To Co Lubię” Wojciecha Manna, można było na stałe usłyszeć i zobaczyć Bukartyka z jego pełnym zespołowym składem – Szałbydałci.
11 październik 2018 r., godzina 19:00.
Spotkanie odbędzie się w Kino Studyjne KADR Dąbrowa Górnicza
Po filmie “Mistrzynie życia duchowego. Buddyzm, Sri Lanka, rewolucja” zapraszamy na spotkanie z reżyserką filmu.
Małgorzata Dobrowolska – autorka filmów dokumentalnych o kobietach w religiach świata. Absolwentka Psychologii oraz Technik Multimedialnych. Ukończyła różne kursy filmowe m.in. warsztaty reportażu filmowego, norwesko-polskie warsztaty filmowe – grupa dokumentalna oraz kurs scenopisarstwa w Akademii Filmu Historycznego.
12 październik 2018 r., godzina 10:00.
Wstęp wolny
Spotkanie odbędzie się w Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej
Dąbrowa Górnicza
Zapraszamy na Sesję Popularnonaukową przygotowaną przez Muzeum Miejskie Stygaka ”Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę”
18 październik 2018 r., godzina 18:00.
Wstęp wolny rezerwacja wejściówek na www.
Spotkanie odbędzie się w Miejska Biblioteka Publiczna (Biblioteka Główna)
Dąbrowa Górnicza
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jerzym Dziewulskim
Jerzy Dziewulski (ur. 15 grudnia 1943 w Warszawie) – polski polityk, milicjant i antyterrorysta, poseł na Sejm I, II, III i IV kadencji.
24 październik 2018 r., godzina 18:00.
Wstęp wolny rezerwacja wejściówek na www.
Spotkanie odbędzie się w Miejska Biblioteka Publiczna (Biblioteka Główna)
Dąbrowa Górnicza
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Januszem L. Wiśniewskim
Naukowiec i pisarz polski, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).
Jego debiutancka książka “Samotność w Sieci” stała się w Polsce i w Rosji kultowym bestsellerem, została sfilmowana i przetłumaczona na wiele języków. Autor zbioru opowiadań “Zespoły napięć”, “powieści Los powtórzony”, tomików esejów “Intymna teoria względności”, “Molekuły emocji”, “Sceny z życia za ścianą”, “Czy mężczyźni są światu potrzebni?”, “Zbliżenia”, oraz naukowej bajki dla dzieci “W poszukiwaniu Najważniejszego: bajka trochę naukowa”. Z Małgorzatą Domagalik napisał dwie powieści epistolograficzne: “188 dni i nocy” oraz “Między wierszami”
26 październik 2018 r., godzina 18:30.
Wstęp wolny rezerwacja wejściówek przez kontakt z Biblioteką.
Będzie to całonocna impreza dla dzieci.
29 październik 2018 r., godzina 18:00.
Wstęp wolny rezerwacja wejściówek na www.
Spotkanie odbędzie się w Miejska Biblioteka Publiczna (Biblioteka Główna)
Dąbrowa Górnicza
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jerzym Bralczykiem
Gościem Biblioteki będzie językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Członkiem Rady Języka Polskiego od 1996, czyli od początku jej istnienia, a od 2003 zasiada w jej prezydium (od 2007 jako wiceprzewodniczący); w konsekwencji jest współodpowiedzialny m.in. za wszystkie uchwały ortograficzne Rady. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN, Rady Etyki i Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Collegium Invisibile.