Wydarzenia Na Zagłębiu
nazaglebiu.pl

sobota, 08 Wrzesień 2018 / 16:00

Narodowe Czytanie 2018 w Będzinie

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

Będzin, Plac prof. Włodzimierza Wójcika

Narodowe Czytanie 2018, 08 września 2018 r., od 16 do 19 godziny, Będzin

Zapraszamy na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, owy pisarz dla Będzina jest szczególnie istotny gdyż Stefan Żeromski to patron Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Najciekawsze i znaczące fragmenty “Przedwiośnia” przypomną włodarze miasta, mecenasi kultury, aktorzy, seniorzy oraz młodzież. A także zostanie zaprezentowana wystawa edukacyjna oraz wypowiedzi pisarza z 1924 roku. Będzie quiz ze znajomości lektury, muzyka z epoki międzywojennej, w której to żył Stefan Żeromski. Ponadto poznamy dawkę wiedzy historycznej i literackiej.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję podziwiać wyjątkową wystawą “Strachy”, której autorami jest Marcin (tata) oraz Staś (syn) Motłoch oraz poznać Antoninę Wiktorowicz, utalentowaną uczennicę Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Będzinie.

Nie zabraknie także licznych odniesień do obchodzonego stulecia odzyskania niepodległości oraz jubileuszu 660. rocznicy nadania praw miejskich Będzinowi przez króla Kazimierza Wielkiego.

Zapraszamy serdecznie na owe wyjątkowe spotkanie.

Źródło: https://www.facebook.com/events/240014976607120/

Top Tygodnia

Dowiedziałeś się o ciekawym wydarzeniu?

Pomóż nam tworzyć ten serwis!

ZOSTAŃ PATRONEM

NaZaglebiu.pl

Jeśli szukasz informacji o nadchodzących wydarzeniach z terenu Będzin, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - dobrze trafiłeś! Nazaglebiu.pl to seriws poświęcony gromadzeniu informacji o nadchodzacych eventach i imprezach w regionie.

NaZagłębiu - Wydarzenia i imprezy na Zagłębiu

NaZaglebiu.pl