Wydarzenia Na Zagłębiu
nazaglebiu.pl

czwartek, 06 Wrzesień 2018 / 18:00

Wernisaż wystawy “Dopełnianie” Sosnowiec

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

Sosnowiec, Chemiczna 12

Wernisaż wystawy “Dopełnianie”, 6 września 2018 r., od 18 do 20 godziny, Sosnowiec

Zapraszamy na unikatową wystawę prezentującą zjawiska optyczne, szklane kompozycje artystki Pani Małgorzaty Dajewskiej oraz prace malarskie Pana Piotra Błażejewskiego. Owi Twórcy od wielu lat łączą działalność artystyczną z pracą naukową oraz pedagogiczną na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzą także artystyczny duet. Ich wspólne działania pozwalają na synergię i wzajemne przenikanie odmiennych, jak by się wydawała rodzajów sztuki.

Wystawa “Dopełnienie” została zorganizowana z okazji 35-lecia ich twórczej pracy artystycznej i 45-lecia działalności Piotra Błażejewskiego.

Na wernisażu prezentujemy osiemdziesiąt szklanych obiektów i osiemdziesiąt obrazów wypożyczonych z kolekcji muzealnych i od osób prywatnych (krajowych oraz zagranicznych), wśród których są prace znane z wcześniejszych wystaw i publikacji oraz zupełnie nowe, powstałe z myślą o jubileuszowej ekspozycji.

Małgorzata Dajewska, pochodzi z sosnowca, tworzy imponujące szklane rzeźby, którym nadaje opisowe, niemal literackie tytuły.

Natomiast Piotr Błażejewski jest wybitnym przedstawicielem abstrakcji geometrycznej i z niemal uporem zgłębia i przekłada na język wizualny wszystkie jej aspekty.

Artyści wypracowali formułę wspólnej prezentacji swoich dzieł, reprezentują wprawdzie odrębne dziedziny artystyczne, jednakże przemawiają jednym, uniwersalnym językiem estetycznym. Poetyka szklanych kompozycji oraz harmonijna abstrakcja obrazów wzajemnie się uzupełniają, przenikają i uświadamiają oglądającym jak bardzo sztuka może być uniwersalna. Wobec tych prac nie można przejść obojętnie, a to jest cecha najwybitniejszych artystów.

Ekspozycja będzie prezentowana w Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu od 6 września do 28 października 2018 roku. Jej kuratorem jest Ewa Chmielewska.

Źródło: https://www.facebook.com/events/324294534979745/?notif_t=event_calendar_create¬if_id=1535022996212680

Top Tygodnia

Dowiedziałeś się o ciekawym wydarzeniu?

Pomóż nam tworzyć ten serwis!

ZOSTAŃ PATRONEM

NaZaglebiu.pl

Jeśli szukasz informacji o nadchodzących wydarzeniach z terenu Będzin, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - dobrze trafiłeś! Nazaglebiu.pl to seriws poświęcony gromadzeniu informacji o nadchodzacych eventach i imprezach w regionie.

NaZagłębiu - Wydarzenia i imprezy na Zagłębiu

NaZaglebiu.pl