Wydarzenia Na Zagłębiu

niedziela, 02 Wrzesień 2018 / 12:00

Wystawa pokonkursowa “Art Passion” Będzin

Wystawa pokonkursowa III Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki „Art Passion Festival”, od 19 lipca do 2 września 2018 r., Będzin

Już 19 lipca zapraszamy na podziwianie najlepszych prac, które zostały zaprezentowane na festiwalu sztuki. Natomiast 26 lipca odbędzie się wernisaż o godzinie 17:00.

Wydarzenie organizowane jest po raz trzeci przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Celem organizatorów było zintegrowanie artystów z Polski jak i spoza jej granic. Artyści mieli pełną dowolność co do tematyki swoich dzieł, chodziło o to aby artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności i talent szerszej publiczności. Jury, które wyłoniło zwycięzców festiwalu nagradzało uczestników w następujących kategoriach: malarstwo, rzeźba, fotografia, haft artystyczny. Na wystawie prezentowanej w Muzeum Zagłębia będzie można zobaczyć m.in. nagrodzone prace, takie jak: Anna Kłosowicz „Karmelowe róże” – Grand Prix w kategorii haft artystyczny, Andrzej Gilski „Zamek w Będzinie” – wyróżnienie w kategorii fotografia czy Andrzej Gębczyński „Wytną… czy nie wytną?” – wyróżnienie w kategorii rzeźba.

Wszystkich koneserów sztuki zapraszamy do Muzeum Zagłębia.

Źródło: https://www.muzeumzaglebia.pl/1150-wystawa-pokonkursowa-%E2%80%9Eart-passion-festival%E2%80%9D

Dowiedziałeś się o ciekawym wydarzeniu?

Pomóż nam tworzyć ten serwis!

ZOSTAŃ PATRONEM

NaZaglebiu.pl

Jeśli szukasz informacji o nadchodzących wydarzeniach z terenu Będzin, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - dobrze trafiłeś! Nazaglebiu.pl to seriws poświęcony gromadzeniu informacji o nadchodzacych eventach i imprezach w regionie.

NaZagłębiu - Wydarzenia i imprezy na Zagłębiu

NaZaglebiu.pl