Wydarzenia Na Zagłębiu

niedziela, 02 Wrzesień 2018 / 12:00

Gry Planszowe. Świadectwo Cywilizacji – Będzin

Gry Planszowe, od 07 lipca do 02 września 2018, Będzin

Już od 07 lipca zapraszamy na wystawę poświęconą Grą Planszowym, które były obecne w życiu społeczeństw od zarania dziejów. Wystawa jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Wernisaż stanowią zbiory Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Współcześnie widzimy trend na powrót do korzystania z walorów rozrywkowych gier planszowych.

Na wystawie prezentujemy rozwój wielu gier, a także powiemy wam gdzie i w jaki sposób powstały różne gry oraz jaką tak naprawdę pełniły funkcje w życiu różnych społeczeństw. Opowiemy Wam np. o powstaniu jednej z pierwszych gier planszowych – mankala z ok.VII tys. p.n.e., która była popularna w tamtejszych wiekach na terenie Afryki i Azji. To jeden z wielu fascynujących przykładów, jakie znajdziecie na naszym wernisażu.

Ważnym elementem wystawy są kopie gier m.in. gry indiańskie, mankala (najstarsza gra świata), kopia gry królewskiej z Ur, kopia seneta z grobowca Tutanchamona, gry starożytnych Greków i rzymskich gladiatorów, gra hneftafl (szachy wikingów), szachy ze średniowiecznego Gdańska.

Zapraszamy na spotkanie z historiom rozrywki.

Źródło: https://www.muzeumzaglebia.pl/wystawy-czasowe/wystawy-czasowe-palac/1133-gry-planszowe-w-pa%C5%82acu-mieroszewskich

Dowiedziałeś się o ciekawym wydarzeniu?

Pomóż nam tworzyć ten serwis!

ZOSTAŃ PATRONEM

NaZaglebiu.pl

Jeśli szukasz informacji o nadchodzących wydarzeniach z terenu Będzin, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - dobrze trafiłeś! Nazaglebiu.pl to seriws poświęcony gromadzeniu informacji o nadchodzacych eventach i imprezach w regionie.

NaZagłębiu - Wydarzenia i imprezy na Zagłębiu

NaZaglebiu.pl