Wydarzenia Na Zagłębiu

sobota, 07 Kwiecień 2018 / 19:00

Zespół Wokalny Contento Core – Sosnowiec

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

ul. Słowiańska 2, Sosnowiec

Zespół Wokalny Contento Core, 7 kwietnia 2018 r. Sosnowiec godzina 19:00

Zespół Wokalny Contento Core od 10 lat propaguje muzykę chóralną różnych epok, od renesansu po współczesność. Muzycy mają na swoim koncie liczne występy, płytę Księgę Psalmów w polskiej muzyce barokowej oraz krążek z pieśniami kurpiowskimi inspirowanymi twórczością Karola Szymanowskiego, Romualda Twardowskiego i Stanisława Moryty. Muzycy zespołu związani są z katowicką Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego.

Założycielką, dyrygentką i zarazem dyrektorem artystycznym Zespołu Wokalnego Contento Core jest Maria Piotrowska – Bogalecka. Była ona stypendystką Ministra Kultury oraz Marszałka Województwa Śląskiego. Jest również laureatką XI Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu. Od września 2017 roku pełni funkcję chórmistrza Chóru Polskiego Radia.

7 kwietnia o godz. 19:00 w Kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Sosnowcu Zespół Wokalny Contento Core wystąpi pod batutą Marii Piotrowskiej – Bogaleckiej.

Wstęp wolny

Wydarzenie jest częścią XVII Festiwalu Sosnowieckich Dni Muzyki Znanej i Nieznanej, który potrwa do 8 kwietnia.

Źródło: http://www.kiepura.pl/pl,m,2,e,907,zespol-wokalny-contento-core

Dowiedziałeś się o ciekawym wydarzeniu?

Pomóż nam tworzyć ten serwis!

ZOSTAŃ PATRONEM

NaZaglebiu.pl

Jeśli szukasz informacji o nadchodzących wydarzeniach z terenu Będzin, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - dobrze trafiłeś! Nazaglebiu.pl to seriws poświęcony gromadzeniu informacji o nadchodzacych eventach i imprezach w regionie.

NaZagłębiu - Wydarzenia i imprezy na Zagłębiu

NaZaglebiu.pl