Wydarzenia Na Zagłębiu

niedziela, 25 Marzec 2018 / 17:00

Koncert Pasyjny Śląska Orkiestra Kameralna

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

Koncert Pasyjny Śląska Orkiestra Kameralna, 25 marca 2018r.  godz. 17:00 w Kościele św. Tomasza Ap. w Sosnowcu.

25 marca Śląska Orkiestra Kameralna wykona Koncert Pasyjny. W programie występu znajdzie się Giovanni Battista Pergolesi – Stabat Mater oraz Johann Sebastian Bach – Cantata Widerstehe Doch Der Sünde Bwv 54.

Śląska Orkiestra Kameralna wystąpi w składzie:

Jarosław Wolanin – jako dyrygent. Artysta gra również na saksofonie. Swoje doświadczenie zdobywał z rozmaitymi chórami Górnego Śląsku. Oprócz występów muzyk prowadzi również działalność pedagogiczną.

Sylwia Olszyńska – jako sopranistka. Od sześciu lat jest pedagogiem śpiewu na Wydziale Wokalno – Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła Wydział Wokalno – Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie oraz studia doktoranckie na Wydziale Wokalno – Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Marcin Liweń – jako kontratenor. Absolwent wydziału wokalnego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował na najważniejszych festiwalach muzyki dawnej w Polsce: Misteria Paschalia, Opera Rara, Wratislavia Cantans, Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej. Śpiewał również na festiwalach w Austrii, Niemczech, Francji i Hiszpanii. Koncertuje jako solista i kameralista z repertuarem oratoryjno kantatowym z okresu renesansu i baroku.

Anna Siemińska – doda słowo o muzyce

Koncert Pasyjny odbędzie się 25 marca o godz. 17:00 w Kościele św. Tomasza Ap. w Sosnowcu.

Wstęp wolny

Źródło: http://www.kiepura.pl/pl,m,2,e,881,koncert-pasyjny-slaska-orkiestra-kameralna

Dowiedziałeś się o ciekawym wydarzeniu?

Pomóż nam tworzyć ten serwis!

ZOSTAŃ PATRONEM

NaZaglebiu.pl

Jeśli szukasz informacji o nadchodzących wydarzeniach z terenu Będzin, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - dobrze trafiłeś! Nazaglebiu.pl to seriws poświęcony gromadzeniu informacji o nadchodzacych eventach i imprezach w regionie.

NaZagłębiu - Wydarzenia i imprezy na Zagłębiu

NaZaglebiu.pl