Wydarzenia Na Zagłębiu

piątek, 08 Grudzień 2017 / 14:00

Manufaktura Świętego Mikołaja w Sosnowcu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

Sosnowiec, aleja Zwycięstwa 20

8 grudnia 2017r. godz. 14:00 Sosnowiec, aleja Zwycięstwa 20

Na przedsmak świątecznego nastroju zaprasza Urząd Miejski w Sosnowcu. 8 grudnia siedziba oraz plac przed budynkiem urzędu stanie się prawdziwą Manufakturą Świętego Mikołaja. Znajdzie się tu kącik do pisania listów zaadresowanych na Laponię, które będzie można podstemplować specjalnymi magicznymi pieczęciami.

Po pracowitym pisaniu przyjdzie czas na malowanie buziek, animacje, ozdabianie bombek i pierników. Nie zabraknie też krzywych zwierciadeł, warsztatów plastycznych i pysznej czekoladowej fontanny. Oprócz tego niekończące się gry i zabawy, m.in. rozbrajanie świątecznej bomby.

Sala sesyjna zamieni się w kinową, a pokój 221 na pierwszym piętrze przejmą magiczne zwierzęta – pomocnicy świętego Mikołaja.

Dla miłośników zimowych sportów otwarte zostanie lodowisko przed Urzędem. Do wspólnej zabawy będzie zapraszał roztańczony bałwanek.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje. Oprócz tej najważniejszej, czyli spotkania ze Świętym Mikołajem, będzie można przejechać się kolejką, na karuzeli bądź wziąć udział w świątecznym kuligu, który będzie jeździł po alei Zwycięstwa. Będzie można również wejść do śnieżnej kuli ustawionej na parkingu.

Imprezę odwiedzą YouTuberzy: Stuu, Marcin Dubiel oraz Adam Zdrójkowski. Na scenie wystąpią również dzieci z Sosnowca.

Odwiedź Manufakturę Świętego Mikołaja 8 grudnia w godzinach 14:00-19:00. O godz. 16:00 rozbłyśnie choinka miejska. Zagra wtedy dla Państwa Sosnowiecka Orkiestra Dęta.

Źródło: https://sosnowiecki.pl/wydarzenie,manufaktura-swietego-mikolaja-ponownie-w-sosnowcu,484441,825034.html

Dowiedziałeś się o ciekawym wydarzeniu?

Pomóż nam tworzyć ten serwis!

ZOSTAŃ PATRONEM

NaZaglebiu.pl

Jeśli szukasz informacji o nadchodzących wydarzeniach z terenu Będzin, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - dobrze trafiłeś! Nazaglebiu.pl to seriws poświęcony gromadzeniu informacji o nadchodzacych eventach i imprezach w regionie.

NaZagłębiu - Wydarzenia i imprezy na Zagłębiu

NaZaglebiu.pl