Wydarzenia Na Zagłębiu

piątek, 08 Grudzień 2017 / 19:00

Narodowy Balet Królewski ze Lwowa w PKZ i MUZIE

Dziadek do orzechów – balet, 7 grudnia MUZA Sosnowiec, 8 grudnia 2017r. 19:00 PKZ Dąbrowa Górnicza

W ten wyjątkowy przedświąteczny czas do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej zawita Narodowy Balet Królewski ze Lwowa. Zaprezentuje on jedną z najbardziej znanych oper – „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego.

Bożonarodzeniowa historia oparta jest na motywach baśni Ernsta Hoffmanna. Opowieść o dziadku do orzechów, z pozoru zwykłej lalce, którą wręcza dziewczynce pewien czarodziej jest pełna magii, tajemniczości i ciekawych zwrotów akcji.

Kiedy rozpoczyna się nocne starcie zastępu myszy, które atakują ołowiane żołnierzyki pod wodzą dziadka do orzechów, wszystko staje się możliwe. Jak zakończy się pojedynek ożywionych zabawek? Czy obserwująca całą scenę dziewczynka pomoże swojej lalce w bitwie?

Libretto: Marius Petip w redakcji Władimira Troshchenko

Wykorzystano fragmenty choreografii: Mariusa Petipy, Lwa Iwanowa, Aleksandra Gorsky, zasłużonego artysty Rosji Wasilija Vainonena i Kawalera Orderu Diagilewa Anatolija Yemelyanova

Spektakl trwa 2 godziny łącznie z przerwą. 

7 grudnia

Balet Królewski ze Lwowa wystąpi w Sosnowcu w Sali Widowiskowo-Koncertowej MUZA o godz. 19:00.

Bilety w cenie: 100,00 zł do nabycia w kasie MUZA, www.kiepura.pl, www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl, Salonach Empik

8 grudnia

Pałac Kultury Zagłębia godz. 19:00

Ceny biletów:

Parter I – 110 zł
Parter II – 100 zł
Balkon – 90 zł

Źródło: http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/dziadek-do-orzechow-balet

Dowiedziałeś się o ciekawym wydarzeniu?

Pomóż nam tworzyć ten serwis!

ZOSTAŃ PATRONEM

NaZaglebiu.pl

Jeśli szukasz informacji o nadchodzących wydarzeniach z terenu Będzin, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - dobrze trafiłeś! Nazaglebiu.pl to seriws poświęcony gromadzeniu informacji o nadchodzacych eventach i imprezach w regionie.

NaZagłębiu - Wydarzenia i imprezy na Zagłębiu

NaZaglebiu.pl