Wydarzenia Na Zagłębiu

sobota, 14 Październik 2017 / 17:00

Spektakl “Pokój opowieści” w TDZ w Będzinie

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

Będzin ul. Teatralna 4

Spektakl “Pokój opowieści”, 14 październik 2017r. godz. 17:00 Teatr Dzieci Zagłębia Będzin

Autentyczne historie mieszkańców Będzina i okolic w teatralnej oprawie 14 października o godz. 17:00 w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana. Swoimi wspomnieniami, marzeniami i codziennością na temat własnej przestrzeni podzielili się seniorzy z Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podopieczni Schroniska dla bezdomnych mieszkańców Będzina, podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle chorych psychicznie w Będzinie – Grodźcu, kobiety osadzone w Zakładzie Karnym w Lublińcu, młodzież z Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie, a także uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Będzinie.

„Pokój opowieści” to nie tylko polifonia ludzkich losów, ale również opowieść o potrzebie bliskości i bezpiecznej przystani życiowej. Bohaterowie opowieści to włóczędzy w sensie dosłownym i metaforycznym, dźwigający swe historie w podręcznych bagażach.

Pomysłodawca projektu: Anka Nowak
Adaptacja historii i reżyseria: Agnieszka Raj-Kubat
Dramaturgia: Katarzyna Błaszczyńska
Transkrypcje historii: Patrycja Kundro
Scenografia: Maria Kanigowska
Opracowanie muzyczne: Michał Zdrzałek
Projekcje: Mateusz Mioduszewski

Występują:
Aktorzy Teatru Dzieci Zagłębia: Ewa Zawada, Wojtek Żak, Joanna Rząp, Katarzyna Bała, Agnieszka Raj-Kubat oraz uczestnicy warsztatów: Patrycja Jachowicz, Mikołaj Marciniak, Franciszek Czernecki, Dawid Katolik, Michał Babiak, Agnieszka Sikorska, Zuza Rząp, Karolina Bednarek, Maja Szafruga, Wiktoria Petrycka, Tymoteusz Mstowski, Wiktor Piękoś, Natalia Dulko, Adrian Huber

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Edukacja kulturalna”. Wstęp wolny.

Źródło: www.teatr.bedzin.pl

NaZaglebiu.pl

Jeśli szukasz informacji o nadchodzących wydarzeniach z terenu Będzin, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - dobrze trafiłeś! Nazaglebiu.pl to seriws poświęcony gromadzeniu informacji o nadchodzacych eventach i imprezach w regionie.

NaZagłębiu - Wydarzenia i imprezy na Zagłębiu

NaZaglebiu.pl